Poznaj nasz
dział badań i rozwoju

Z połączenia mądrości natury i osiągnięć technologii narodziły się produkty BioPoint, których główną misją jest redukcja użycia antybiotyków w chowie zwierząt.

Zakład produkcyjny

Nasz zakład produkcyjny zlokalizowany jest na Mazurach, gdzie wprowadzamy oraz implementujemy nowoczesne metody (np. BIOPOINT ALL IN TECHNOLOGY) w procesie wytwarzania naszych produktów, opierając się głównie na ziołach.

Zioła stanowią niezwykle cenny surowiec, charakteryzujący się obecnością unikalnych i wyjątkowych substancji, które wykorzystujemy do opracowywania innowacyjnych produktów dedykowanych rozwiązywaniu konkretnych problemów związanych z chowem zwierząt.

biopoint-molecule-3
biopoint-molecule-4

Nasze laboratorium

Każdy surowiec i wyrób gotowy jest badany przez nasz wykwalifikowany zespół w nowoczesnym laboratorium.

Dział
fizykochemiczny

Zajmuje się kontrolą podstawowych parametrów produktu, takich jak: gęstość, kwasowość, rozpuszczalność itp. Wykorzystuje się tu zarówno podstawowy sprzęt laboratoryjny, jak i bardziej zaawansowane techniki membranowe czy spektrofotometryczne.

Dział
chromatografii

Skupia się z kolei na precyzyjnej analizie ilości wybranych substancji czynnych, zarówno roślinnych, jak i syntetycznych. Wykorzystanie chromatografów gazowych oraz cieczowych ze spektrometrią mas, daje nieograniczone możliwości przeprowadzania nawet najbardziej szczegółowych badań, w zakresie kontroli jakości oraz czystości produktu.

Dział
badań mikrobiologicznych

Wyposażony w wysokiej klasy sprzęt służący do sterylnej pracy z mikroorganizmami. Pozwala nam to z jednej strony na wnikliwą ocenę czystości mikrobiologicznej produktu, natomiast z drugiej stanowi kontrolę dla jakości produktów probiotycznych.

BioPoint-molecule-right

Gwarancja jakości

Każdy surowiec i wyrób gotowy jest badany przez nasz wykwalifikowany zespół w nowoczesnym laboratorium.

Wszystkie produkty, które wprowadzamy na rynek muszą spełniać określone normy jakościowe zawarte w systemie FAMIQS, który wdrożyliśmy w 2018 roku. Jest to jeden z wiodących na światowym rynku systemów zarządzania jakością i bezpieczeństwem pasz dla sektora specjalistycznych składników.
Kodeks FAMI-QS dotyczy bezpieczeństwa, jakości i zgodności z przepisami w celu zminimalizowania zagrożeń i zapewnienia wprowadzenia na rynek bezpiecznych i legalnych składników pasz specjalistycznych. Kluczowe cechy FAMI-QS to: HACCP, monitorowanie, przejrzystość, ułatwienie dostępu do rynku wymiany produktów na szczeblu międzynarodowym, wspieranie bezpieczeństwa pasz i żywności w całym łańcuchu wartości. FAMI-QS gwarantuje produkty najwyższej jakości. Poza FAMI-QS jakość naszych produktów potwierdzona jest także certyfikatami GMP, ISO 9001 oraz QS.

Unikalna technologia

To co zdecydowanie wyróżnia nas od innych, to opatentowana przez nas technologia produkcji BIOPOINT ALL IN TECHNOLOGY. Daje ona gwarancję jakości, powtarzalności i trwałości produktu umożliwiając standaryzację produkcji oraz utrzymanie jakości wyrobów na jednakowym poziomie, niezależnie od partii.

Proces BIOPOINT ALL IN TECHNOLOGY składa się 7 kluczowych kroków:

1. Staranny dobór surowca

Staranny dobór surowca

Z wieloletnich doświadczeń BioPoint wynika, że odpowiednio dobrany surowiec jest gwarancją jakości i skuteczności produktu, dlatego tak dużą rolę przykładamy do starannego wyboru dostawców samych surowców.

2. Kontrola jakości surowca

Kontrola jakości surowca

Proces Wysokosprawnej Chromatografii Cieczowej (HPLC) pozwala nam wybrać surowiec o najwyższym poziomie substancji aktywnych.

3. Ekstrakcja

Ekstrakcja

Ekstrakcję wykonujemy przy użyciu dwóch wodno-alkoholowych rozpuszczalników, które w połączeniu z odpowiednio dobraną temperaturą obróbki oraz specjalnymi stabilizatorami gwarantują odpowiedni poziom substancji aktywnych.
4. Mikrofiltracja

Mikrofiltracja

Na tym etapie odfiltrowujemy niepotrzebne substancje, które mogą przyczynić się do zapychania linii pojenia i ograniczyć aktywność produktu po otwarciu.

5. Odwrócona osmoza

Odwrócona osmoza

Ekstrakt jest wielokrotnie zagęszczany w celu uzyskania maksymalnej zawartości substancji czynnych takich, jak np. allicyna, ajoen, disiarczek diallilu. W trakcie procesu odwróconej osmozy z ekstraktu usuwa się również zbędny na tym etapie rozpuszczalnik. Pozwala to uzyskać maksymalną dawkę terapeutyczną produktu.

6. Standaryzacja substancji aktywnych

Standaryzacja substancji aktywnych

Do dalszego etapu produkcji przechodzą tylko ekstrakty, które po procesie mikrofiltracji i odwróconej osmozy zawierają minimalnie ilości substancji aktywnych określonych naszą recepturą.

7. Aktywny ekstrakt ziołowy

Aktywny ekstrakt ziołowy

Unikalne produkty

Uzyskany w BIOPOINT ALL IN TECHNOLOGY aktywny ekstrakt ziołowy wykazuje duże stężenie substancji aktywnych o działaniu synergistycznym, a nasze unikalne produkty zawierające tak przygotowany ekstrakt charakteryzują się:

  • wysoką wydajnością i aktywnością produktu przez cały okres przydatności do spożycia
  • stałym poziomem składników aktywnych oraz eliminacją substancji nieaktywnych
  • stałą aktywnością produktu na całej długości linii picia przy jednocześnie niskim dawkowaniu
  • mniejszą podatnością na czynniki zewnętrzne

Technologia ALL-IN

Dzięki produkcji przy użyciu ALL IN Technology otrzymujemy finalnie produkty bez zbędnych substancji balastowych (alergenów) i nośników (np. nadmiernej ilości wody), z jednoczesnym oczyszczaniem ekstraktu do formy klarownej, a co za tym idzie wysoką koncentrację substancji czynnych przez zagęszczanie ekstraktu w procesie odwróconej osmozy.

Metoda ta pozwala zachować związki lotne i niestabilne temperaturowo, a jej uniwersalny charakter pozwala na efektywne ekstrahowanie różnorodnych ziół i ich części (korzeń, liść, ziele, kwiat), bez obawy o utratę ich właściwości.