Poznajmy się lepiej.

Od ponad 20 lat dbamy o zdrowie zwierząt. Nasze szerokie doświadczenie wykorzystujemy na co dzień nie tylko w pracy, lecz także w ramach współpracy z różnymi partnerami z sektora biznesu oraz świata nauki.

Historia firmy

W 2002 roku, Michał Jankowski, lekarz weterynarii z ogromną pasją do swego zawodu i z zamysłem naturalnego leczenia zwierząt, założył firmę BioPoint. Jako lekarz pracujący w terenie chciał odejść od powszechnego stosowania antybiotyków w leczeniu zwierząt i sięgnął po naturalne rozwiązania, tworząc alternatywne produkty wspierające zdrowie zwierząt.

Zaczęło się od zakwaszaczy i produktów stymulujących apetyt zwierząt, a wraz z doświadczeniem gama innowacyjnych produktów urosła do ogromnej skali i obecnie w portfolio firmy znajduje się w ponad 70 produktów.

Wraz z dynamicznym rozwojem Bio Point rozszerzył od 2008 roku sprzedaż swoich produktów na cały świat i są one obecnie dostępne w ponad 40 krajach na świecie w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie.

biopoint-molecule-6
biopoint-molecule-5

Misja i wizja

Od początku istnienia firmy naszą misją jest poprawa zdrowia zwierząt poprzez popularyzowanie wykorzystania produktów bazujących na naturalnych surowcach roślinnych ograniczających zużycie antybiotyków w chowie zwierząt.

Nasze produkty polecamy wszystkim, którzy rozumieją potrzebę ograniczenia stosowania antybiotyków oraz myślą o zdrowiu, kondycji i wysokich wynikach produkcyjnych zwierząt. Nasza praca to nasza pasja, którą rozwijamy i wzmacniamy od ponad 20 lat.

Nasz zespół

Nasz zespół składa się z ponad 80 pracowników i współpracowników, którzy nie tylko są ekspertami w swojej branży, ale to także wyjątkowa grupa pasjonatów, dla których zdrowie zwierząt to priorytet.
biopoint-molecule-7

Zarząd firmy

To dwójka doświadczonych przedsiębiorców, którzy ponad dwie dekady temu założyli BioPoint. Ich zapał do innowacji i nieustająca pasja do poprawy dobrostanu zwierząt stanowiły klucz do sukcesu BioPoint. Dzięki temyu w ciągu ostatnich 20 lat firma przekształciła się z lokalnego gracza na polskim rynku w globalnego lidera, rozszerzając swoje działania na międzynarodową skalę.

lek. wet. Michał Jankowski

CEO BioPoint

Magdalena Niewiadomska

CoCEO BioPoint

Dział
Research & Development

Nasz dział R&D składa się technologów tworzących z wielką pasją innowacyjne rozwiązania wpisujące się w misję naszej firmy, jaką jest poprawa dobrostanu zwierząt.

Jednocześnie chętnie dzielą się swoim bogatym doświadczeniem i wiedzą w ramach cyklicznie prowadzonych szkoleń dla lekarzy weterynarii, publikacjach naukowych oraz artykułach i poradach znajdujących na naszej stronie.

Agata Andrzejewska-Zasiadczyk

Konsutant ds. chorób i żywienia zwierząt, Specjalista weterynarynej diagnostyki laboratoryjnej

Andrzej Juszczuk

Główny technolog

Karol Jezierski

Specjalista ds. Badań i Rozwoju

Nikola Jurczak

Asystent działu Kontroli Jakości

Dział
Handlowy & Marketing

Nasz dział handlowy to grupa ekspertów prężnie działających na rynku polskim i zagranicznym. Ich wszechstronne doświadczenie umożliwia nam globalne podejście do spraw zdrowia zwierząt, zacieśniając nasze więzi z klientami na całym świecie.

Natasza Rozmus-Król

Specjalista ds. Marketingu

Dariusz Ziemak

Przedstawiciel Handlowy - Polska

Marcin Sobotka

Przedstawiciel Handlowy - Polska

Przemysław Kochański

Przedstawiciel Handlowy - Polska

Sebastian Rozwadowski

Export Manager (ENG)

Andrzej Widziewicz

Export Manager (ENG & FR)

Marcin Jankowski

Export Manager (ENG & ES)

Magazyn & Logistyka

Sprawna logistyka i kompetentny zespół to jeden z kluczowych czynników umożliwiających firmie szybką realizację zamówień, co przekłada się na zadowolenie klienta. To właśnie ci ludzie są za to odpowiedzialni w naszej firmie.

Dominika Patryucha-Sokół

Kierownik ds. Dystrybucji i Logistyki

Krzysztof Rynduch

Logistyk

Piotr Zajkowski

Magazynier

Edyta Rzedkowska

Specjalista ds. Administracji

Współpraca i osiągnięcia

Nasze zobowiązanie do doskonalenia jakości produktów oraz promowania innowacyjnego podejścia do żywienia w kontekście zrównoważonego chowu zwierząt znajduje odzwierciedlenie w efektywnej współpracy z różnorodnymi partnerami z sektora biznesu, świata nauki oraz uzyskanymi prestiżowymi nagrodami branżowymi.

Projekt GUTFEED

Jesteśmy dumni, że w latach 2015 – 2018 braliśmy czynny udział w projekcie GUTFEED, będąc częścią konsorcjum programu BIOSTRATEG, gdzie nasza wiedza i doświadczenie była reprezentowana przez spółkę Herberry sp. z o.o. w której to BioPoint jest udziałowcem.

Główna idea przyświecająca całemu przedsięwzięciu to poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań żywieniowych w zrównoważonej produkcji drobiarskiej. Szczegółowe zadanie konsorcjum, opierało się na wykorzystaniu opatentowanej technologii produkcji ekstraktów firmy BioPoint, w kontekście wytworzenia 15 eubiotyków o wyjątkowych właściwościach prozdrowotnych oraz określonych parametrach stabilności fizykochemicznej i czystości.

Co istotne, zaprojektowane eubiotyki charakteryzowały się kontrolowanym procesem uwalniania w jelitach, poprzez zastosowanie innowacyjnej technologii otoczkowania w matrycy lipidowej oraz polisacharydowej. Ich skład był standaryzowany na wybraną substancję czynną, stabilizowany mikrobiologiczne oraz oczyszczany z substancji potencjalnie niebezpiecznych (np. alergenów). Wybrane preparaty zostały włączone w praktyczne testy fermowe, w celu potwierdzenia ich skuteczności i użyteczności w produkcji drobiarskiej.

W cały proces zaangażowane było konsorcjum składające się z partnerów zarówno ze środowiska nauki jak i biznesu tj. Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie, PIAST PASZE Sp. z o.o., Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Instytut Zootechniki - Państwowy Instytut Badawczy, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN, Centrum Badań DNA, oraz firma DSM. 

Współprace akademickie

Biopoint współpracuje prężnie na wielu płaszczyznach z ośrodkami akademickimi, w szczególności z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim (UWM), gdzie jednym z największych projektów, jaki przeprowadziliśmy wspólnie było badanie poprawy dobrostanu zwierząt poprzez ograniczenie wydzielania szkodliwych substancji lotnych (amoniak, siarkowodór) na obiekcie inwentarskim.

Dodatkowo na UWM cyklicznie prowadzimy wykłady dla studentów wydziału medycyny weterynaryjnej z zakresu możliwości zastosowania roślin leczniczych oraz prowadzimy badania pod kątem naukowym.

Prasa i media

Dzięki otrzymanej w 2014 roku prestiżowej nagrodzie „Gazele Biznesu” w 15. edycji rankingu najbardziej dynamicznych małych i średnich przedsiębiorstw dzienniku „Puls Biznesu”, BioPoint dołączył do klubu Gazel Biznesu, a nasze innowacyjne produkty otrzymują nagrody branżowe.

W 2018 roku, nasz sztandarowy produkt, Biotix, produkt wspierający hodowle zwierząt w momentach zwiększonego ryzyka wystąpienia infekcji wirusowych i bakteryjnych, otrzymał od magazynu Farmer nagrodę za innowacyjny produkt rolniczy.