Specjalista od zawałów!

Współcześnie oferowane linie drobiu rzeźnego prezentują niezwykłe możliwości wzrostu. Aby te możliwości wykorzystać i sukces produkcyjny stał się faktem, za szybkim wzrostem masy mięśniowej musi nadążać rozwój układów i narządów zwierząt. Prawidłowe uformowanie jednego z podstawowych, układu sercowo – naczyniowego, wymaga odpowiedniej suplementacji diety.

Brojlery poszczególnych gatunków, w okresie najintensywniejszego wzrostu, co tydzień podwajają swoją masę ciała, a procentowy udział mięśni w końcowym okresie ich wzrostu znacznie przewyższa analogiczny udział u zwierząt niehodowlanych. Dalekie od naturalnych proporcje ciała ptaków rzeźnych i ich ogromna masa to duże obciążenie i wyzwanie dla układu sercowo – naczyniowego. O końcowej jego wydolności decyduje szereg czynników. Aby zaopatrzyć organizm w tlen i składniki odżywcze, sieć naczyń musi być odpowiednio rozległa, a naczynia krwionośne charakteryzować się prawidłową budową ścian, warunkującą ich odpowiednią elastyczność, sprężystość i szczelność. Ściany tętnic powinny być napięte i wytrzymałe na duże ciśnienie krwi oraz aktywnie kurczyć się i rozszerzać, zapewniając ciągły, jednolity przepływ krwi. Ściany żył nie są poddawane dużemu ciśnieniu krwi, jednak muszą być rozciągliwe, gdyż przejmują znaczne jej ilości.

Drugim wyznacznikiem wydolności układu jest jego sprawność funkcjonalna, wyrażona parametrami dynamicznymi: częstotliwością i siła skurczu mięśnia sercowego, ciśnieniem tętniczym, pojemnością wyrzutową.
Dlaczego CARDIOX?

 

Złożona formuła CARDIOX – u czyni z niego preparat o działaniu kompleksowym. Preparat zawiera wyciągi ziołowe, lizynę oraz jony miedzi. Jego podawanie pobudza rozwój układu krążenia, dostarcza składników do jego prawidłowej budowy oraz modyfikuje parametry dynamiczne układu.
1. CARDIOX pobudza procesy krwiotwórcze.

 

Dwie aktywne formy miedzi warunkują odpowiedni poziom syntezy hemoglobiny, niezbędnej do produkcji erytrocytów oraz uczestniczą w szeregu przemian biochemicznych innych procesów krwiotworzenia.


2. CARDIOX zapobiega zawałom serca:

  • obniża ciśnienie tętnicze,
  • wzmaga krążenie sercowe,
  • zapobiega zatorom w naczyniach wieńcowych,
  • usprawnia pracę mięśnia sercowego, zwiększając siłę jego skurczu przy jednoczesnym obniżeniu częstotliwości skurczów.

Zdolność do wydajnego i szybkiego obniżenia ciśnienia krwi jest efektem działania składników uzyskanych z ziół z rzędów Santales i Rosales. Działanie to jest szczególnie cenne w przypadku już obecnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu. Pozwala na “wyciszenie” układu krążenia i oddalenie ryzyka straty zwierząt.

3. CADRIOX wzmacnia naczynia krwionośne. 

Dzięki zawartości składników pobudzających syntezę kolagenu i elastyny, CARDIOX zapewnia sprężystość tętnic i uszczelnia ściany naczyń krwionośnych. Odpowiednio wczesna suplementacja diety w elementy kolagenotwórcze zapewnia ich prawidłową budowę i pozwala ograniczyć zjawisko pękania naczyń u rosnących zwierząt.

Jak stosować CARDIOX? 

Wzmacnianie układu sercowo – naczyniowego powinno być z założenia działaniem profilaktycznym. Postępowanie takie zapewnia odpowiedni stan naczyń i serca, umożliwiający zaopatrzenie intensywnie rosnącego organizmu. CARDIOX to preparat skierowany głownie dla ptaków rzeźnych, a okres podawania powinien być dostosowany do gatunku zwierząt. U brojlerów kurzych podawanie przypada na tygodnie 2-gi i 3-ci, u brojlerów indyczych 5-ty, 6-ty i 10-ty, przez 3-5 dni, 12h dziennie w dawce 200-250g/1000L wypijanej przez zwierzęta wody.

Dzięki zdolności szybkiej modyfikacji parametrów ciśnienia i siły skurczu mięśnia sercoweg, CARDIOX może także posłużyć jako środek do terapii interwencyjnej. W przypadku zaobserwowania objawów przeciążenia układu sercowo – naczyniowego, podajemy preparat przez 5 dni, w górnej dawce: 250g/1000L wypijanej wody, 12h dziennie.

Ze względu na zawartość aktywnych jonów nie należy stosować CARDIOX-u przez 24h przed i 24h po szczepieniu zwierząt.

Michał Jankowski