Osmozan – konkurencyjny elektrolit w afrykańskim klimacie

Kolejne miesiące współpracy z klientami spoza Polski utwierdziły nas w przekonaniu, że kompozycje naszych produktów oraz ich jakość surowcowa są bardzo konkurencyjne wobec produktów innych firm, zarówno o zasięgu lokalnym, jak i międzynarodowym. Jednocześnie możemy planować dalszą ekspansję na rynki zewnętrzne. Należy podkreślić, że dostarczając produkty poza Polskę stajemy do walki o klienta z całym szeregiem renomowanych firm, których jest znacznie więcej niż w naszym kraju i przekonaliśmy się, szczególnie ostatnio, że to najlepszy test dla produktów BioPoint.

Otrzymaliśmy relację od klientów z Egiptu, którzy przed wprowadzeniem Osmozanu na rynek wykonali szereg testów terenowych w celu potwierdzenia jego skuteczności, konkurencyjności oraz przydatności w wymagających warunkach klimatycznych Afryki. Poniżej przedstawiam wybrane i skrócone opisy nadesłane z Egiptu sporządzone w trakcie testowania Osmozanu u kurcząt brojlerów w ekstremalnych warunkach temperaturowych sięgających 36°C. Pod każdym z nich umieściliśmy nasz komentarz.

1. Mr. Massri – „Ptaki nie odczuwały nadmiernego patologicznego pragnienia (jony Na i K są odpowiedzialne za ciśnienie osmotyczne krwi i odczuwanie pragnienia). Jednocześnie spożycie wody nie było zahamowane, co zdarzało się w przypadku stosowania innych preparatów”. BioPoint – Prawidłowy bilans składników preparatu nie zaburza fizjologii organizmu ptaków.

2. Mr. Massri – „Efekt po podaniu zauważono już przy dawce 250g/1000 litrów wody, a optymalny efekt występował po podaniu dawki 500g/1000 litrów wody. Dawka 1000g/1000 litrów wody była zarezerwowana jedynie dla sytuacji w których mieliśmy do czynienia zarówno ze stresem cieplnym jak i biegunką, nasilającą utratę cennych elektrolitów.” BioPoint – Prawdopodobnie Osmozan jest najbardziej stężonym preparatem elektrolitowym na świecie.

3. Mr. Massri – „Osmozan, jako jeden z niewielu preparatów wieloelektrolitowych podawanych w wysokich dawkach, nie powodował efektu mokrej ściółki i nie zaburzał trawienia paszy. To dla nas, zaraz po efekcie terapeutycznym, jedna z najważniejszych właściwości produktu.” BioPoint – Jest to dowód wysokiej jakości surowców użytych w produkcji.

4. Mr. Massri – „Stosując skoncentrowane produkty elektrolitowe zawsze mieliśmy problemy z rozpuszczeniem – w przypadku Osmozan-u problem był praktycznie nieistotny. Roztwór roboczy utrzymywał się w 100% rozpuszczeniu przez cały czas podawania.” BioPoint – Farmaceutyczna jakość nośników gwarantuje bezpieczeństwo użycia.

5. Mr. Massri – „Oczekiwane efekty po podaniu Osmozan-u zostały osiągnięte. Poprawa stosunku pobierania wody do paszy oraz uzupełnianie cennych elektrolitów bezpośrednio przełożyło się na wyższe przyrosty masy ciała – średnio o 70g w 35 dniu tuczu, a także mniejszą śmiertelność w okresie między 21 a 42 dniem życia – średnio o 2,2%.” BioPoint – Naszym celem jest maksymalizacja wyników produkcyjnych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów podjęliśmy działania mające na celu rozszerzenie oferty dodatków paszowych o nowe koncepcje produktowe. W oparciu o skuteczną i sprawdzoną recepturę elektrolitową Osmozanu powstał nowy preparat elektrolityczno-energizujący w formie płynnej. Osmozan liquid w swoim składzie wzbogacony jest o unikalne połączenie witaminy C, betainy i olejku eukaliptusowego, które skutecznie wspomagają zapobieganie i walkę ze skutkami stresu cieplnego.

Testy terenowe przeprowadzone zarówno w kraju jak i zagranicą potwierdzają wysoką, zadeklarowaną skuteczność preparatu, w szczególności:

  • utrzymanie homeostazy organizmu w okresie (stresu cieplnego, transportu, pierwszych dni życia ptakow, biegunek),
  • poprawę kondycji i apetytu,
  • ograniczenie utraty masy ciała podczas transportu.

Lek. wet. Michał Jankowski