Innowacyjna kompozycja ziół i witamin!

Oferowane obecnie mieszanki paszowe pokrywają w stu procentach zapotrzebowanie bytowe ptaków, lecz nie przewidują zwiększonego zapotrzebowania zwierząt na witaminy, które pojawią się wraz z wystąpieniem choroby, stresu czy niestrawności.

Firma BioPoint po raz kolejny pragnie wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów i zaprezentować nowy produkt o nazwie HERBIVIT. Jest on innowacyjną mieszanką pełnej gamy witamin i aminokwasów wzbogaconą o mieszaninę substancji pochodzenia roślinnego.
Oto niektóre z podstawowych funcji substancji zawartych w preparacie HERBIVIT:

 • przeciwdziałanie rozwojowi infekcji,
 • wpływ na prawidłową czynność błony śluzowej i skóry,
 • regulacja metabolizmu wapnia i fosforu oraz wpływ na proces kostnienia i wzrostu kości,
 • stymulacja syntezy witaminy C w organiźmie,
 • kluczowa rola w przemianach białkowo – węglowodanowych,
 • niezbędny czynnik prawidłowego funkcjonowania komórek mięśniowych i nerwowych,
 • regulacja procesów reprodukcyjnych,
 • stymulacja wydzielania soku żołądkowego, a tym samym apetytu ptaków,
 • udział w procesach oddychania wewnątrzkomórkowego, utleniania i redukcji oraz procesach przemiany tłuszczów i białek,
 • istotna rola w budowie białek oraz przyswajaniu węglowodanów i tłuszczy,
 • niezbędne w produkcji krwinek czerwonych.

W obecnych czasach suplementacja diety drobiu preparatami o wysokiej koncentracji witamin i aminokwasów wydaje się być niezbędna dla prawidłowego efektu produkcyjnego. Jest to wynikiem intensyfikacji produkcji, która predysponuje do wystąpienia zwiększonego stresu, podklinicznych stanów chorobowych oraz niestrawności, które zawsze zaburzają absorpcję witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Nie należy również zapominać o antagonistach witamin, którymi mogą być np. mykotoksyny w paszy i niektóre antybiotyki. Znane z literatury doświadczenie, podawanie spleśniałej kukurydzy kurczętom, wywołało objawy niedoboru wit.E ( encefalomalacja) i wit.D3 ( krzywica ), a stosowanie chemioterapeutyków spowodowało silne zmiany jakościowe i ilościowe w skłądzie mikroflory jelitowej, bezpośrednio wpływając na syntezę i wchłanialność witamin.

 

 • Dlaczego HERBIVIT? 

 
Nowy produkt HERBIVIT to silnie skoncentrowany preparat o przyśpieszonym i silniejszym działaniu niż zwykłe preparaty wielowitaminowe. Innowacyjny skład łączy w sobie jednocześnie pełną gamę witamin oraz aminokwasów wzmocnioną wyciągami ziołowymi, które wspomagają wchłanianie i wykorzystanie. Wyciągi roślinne zawarte w preparacie są mieszaniną trzech różnych substancji ziołowych, których działanie nakierowane jest na szybszy i większy efekt podawania witamin i aminokwasów zawartych w HERBIVICIE. Dzięki takiej formule preparatu udało nam się uzyskać zdecydowanie lepszy efekt suplementacji bez zwiększania dawki preparatu co w preparatach konkurencyjnych jest raczej niemożliwe.

 • Jak stosować HERBIVIT?

Profilaktycznie u ptaków młodych:
500 ml / 1000 L wody w 1/2 wypijanej dobowo dawce wody przez 3-5 dni,

 

W przypadku podejrzenia lub wystąpienia niedoborów:
1000 ml / 1000 L wody w ciąglym podaniu przez 5 dni

 

Należy również pamiętać, że ptaki żyjące w wielkich zamkniętych skupiskach nie mają możliwości uzupełnienie swojej diety i są w tym zupełnie uzależnione od człowieka.