BioPoint Tabs Technology – innowacyjna forma podawania witamin i ziół

BioPoint Tabs Technology to zaawansowana technologia izolacji naturalnych substancji aktywnych oraz witamin, a następnie umieszczania ich w musującej tabletce. Każda z tabletek jest jednocześnie jedną dawką produktu, charakteryzująca się wysoką zawartością substancji czynnych i 100-procentową rozpuszczalnością w wodzie.

 

Dlaczego tabletki?

Zawartość substancji czynnych wewnątrz tabletki jest bardzo wysoka, a w przypadku witamin może być porównywalna z dawką odpowiedniego produktu płynnego. Jest to niewątpliwa zaleta pozwalająca oszczędzić znaczne ilości miejsca podczas magazynowania bądź transportu dodatków paszowych. Sama forma tabletki jest też bardzo odporna na warunki środowiska zewnętrznego.

Dodatkowo, niewątpliwą zaletą korzystania z BioPoint Tabs jest ich rozpuszczalność w wodzie. Tabletki rozpuszczają się poprzez musowanie tuż po umieszczeniu ich w wodzie. Nie ma więc potrzeby mieszania ani sprawdzania czy produkt się rozpuścił. Po wrzuceniu do wody, tabletka rozpuszcza się w ok. 20 minut w temperaturze pokojowej. W trakcie rozpuszczania można już rozpocząć podawanie preparatu do linii pojenia. Istotne jest że każdą tabletkę można podzielić, dzięki czemu uzyskujemy możliwość indywidualnego dawkowania dostosowanego do warunków panujących w obiekcie.

 

 

Na czym polega BioPoint Tabs Technology

Wytwarzanie tabletki rozpoczyna się od dokładnej selekcji substancji aktywnych oraz procesu ich łączenia z nośnikami, których zadaniem jest przenoszenie aktywnych związków. Kolejnym etapem powstawania BioPoint Tab jest dodanie do składu substancji powodujących musowanie tuż po kontakcie z wodą. W ten sposób wymieszane składniki umieszczane są w automatycznej prasie, która pod naciskiem kilku ton wyciska tabletki. Zasyp materiału na tabletki odbywa się automatycz- nie, w precyzyjnych ilościach, dzięki czemu tabletki posiadają zawsze tą samą wysokość oraz wagę.

 

Gotowa porcja substancji czynnych

Wykorzystanie technologii BioPoint Tabs niesie za sobą korzyści wynikające z możliwości zastosowania wysokich ilości substancji aktywnych w tabletkach, które są gotowymi do użycia dawkami produktu. W każdej pojedynczej porcji zawsze utrzymany jest poziom substancji czynnych, więc ptaki otrzymują odpowiednie proporcje skutecznego produktu. BioPoint Tabs dają takie same efekty stosowania, co sypkie i płynne produkty BioPoint.

 

 

BioPoint Tabs Technology

  • Wysoka trwałość i wytrzymałość na warunki zewnętrzne.
  • Wysokie stężenie substancji czynnych.
  • Wysoka wydajność i rozpuszczalność.
  • Wygodne i efektywne dawkowanie, łatwość przechowywania i transportu.
  • Brak rozpuszczalników i nośników odpowiedzialnych za tworzenie biofilmu w liniach pojenia.

 

 

 

 

S TABS – naturalne salicylany

S TABS to wyjątkowa tabletka zawierająca w swoim składzie naturalne salicylany (salicynę, salikortynę, populinę) wpływające korzystnie na cały organizm zwierząt, zwłaszcza w okresie nasilonego stresu. Stres powoduje  występowanie rozległych stanów zapalnych, które ograniczają możliwości rozwoju zwierząt pogarszając wyniki produkcyjne. Salicylany zawarte w S TABS wspomagają ograniczenie rozwoju stanów zapalnych wspierając zwierzęta w najtrudniejszych momentach hodowli.

 

 

 

B TABS – witaminy z grupy B

B TABS to tabletka zawierająca wysoką zawartość witamin z grupy B (B1, B2, B6, B5, B12). Witaminy z grupy B są niezbędne w procesach przyswajania węglowodanów z paszy, czyli de facto pomagają zdobywać energię. Wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego zwiększając zdolność zwierząt do adaptacji do trudnych warunków środowiskowych. Wspierają układ immunologiczny stymulując organizm do obrony przed infekcjami. Wszystkie te witaminy zamknięte są w jednej praktycznej formie tabletki, gotowej do podania dla zwierząt.

 

 

 

E TABS – Bacillus amyloliquefaciens, Bacillus subtilis, Enterococcus faecium

Szczepy zawarte w tabletce wspomagają wytworzenie biofilmu na powierzchni jelit, chroniącego przed tok- synami i uszkodzeniami mechanicznymi, produkują enzymy trawienne, kwasy organiczne oraz bakteriocyny, wspomagając utrzymanie homeostazy układu pokarmowego zwierząt.